Dnia 08.12.2016r. z okazji mikołajek harcerze wybrali się do  Furii w Dąbrowie Górniczej. Furia to pierwsze na Śląsku i Zagłębiu Centrum Gier Fabularnych ulokowane w 5-ciu kondygnacyjnym budynku po dawnej ciepłowni o powierzchni 2000 metrów kwadratowych stylizowanym na podziemną bazę wojskową. Gdy dotarliśmy na miejsce, podzieliliśmy się na pięć grup po pięć osób. Każda grupa dostała po dwa walkie-talkie a każdy uczestnik dostawał latarkę. W grze brało udział dwóch aktorów: dobry i zły. Dobry dawał nam wskazówki i zadania do rozwiązania, za które dostawaliśmy czarne prostokąty zwane czarnym złotem. Zły zaś nas gonił, a gdy kogoś z nas złapał w ramach okupu musieliśmy dać mu czarne złoto, przez co mieliśmy mniej punktów.

Jedna sztabka złota to jeden punkt. Gra trwała około dwóch godzin. Był to bardzo dobrze spędzony czas  -nawet gdy momentami było strasznie. Wszystkim spragnionej dobrej zabawy gorąco polecam taką formę spędzania wolnego czasu.

Czuwaj! Nikola Porada