Co roku w Warszawie odbywa się "Rajd Arsenał" organizowany przez Hufiec ZHP Warszawa-Mokotów. Rajd upamiętnia akcję odbicia Rudego (harcerza AK) z rąk Gestapo 26 marca 1943r. Od 1976r. rajd ma charakter imprezy ogólnopolskiej. Druhna Karolina postanowiła, że nasza drużyna po raz pierwszy weźmie udział w rajdzie. Do zgłoszenia musieliśmy dołączyć filmik, który sami nakręciliśmy. Pokazaliśmy na nim, jak uczymy się samoobrony. Ze względu na ograniczenie wiekowe i liczbowe do Warszawy wraz  z druhną Karoliną pojechało 5 druhenek i 2 druhów z naszej drużyny. Zakwaterowani zostaliśmy w jednej z warszawskich szkół. Po krótkim odpoczynku wraz z harcerzami z innych drużyn braliśmy udział w zwariowanych grach i zabawach w średniowiecznym stylu.

W sobotę od rana odbywała się gra terenowa, która polegała na stawianiu się na wyznaczone punkty na mapie, rozwiązywaniu zadań i wpisywaniu odpowiednich kodów na aplikację w której były podliczane punkty. To było istne szaleństwo! Biegaliśmy po całej Warszawie, wykonywaliście ciekawe zadania i pomagaliśmy innym. Niestety nie zajęliśmy miejsca na podium, ale nie byliśmy też ostatni. W niedzielę, zwiedziliśmy cmentarz na Powązkach i zapaliliśmy znicze na grobach Rudego Alka i Zośki. Zmęczeni, pełni wrażeń, z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do Sosnowca, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice. Druhno dziękujemy za wspaniałą przygodę! Za rok też jedziemy!

Nikola Porada

Relacja fotograficzna: