4 listopada 2014 roku gościliśmy w progach naszej szkoły milusińskich z Miejskiego Przedszkola nr 54 i 55. Celem wizyty było przedstawienie przybliżające widzom legendę o Smoku Wawelskim. Dzieciaki smoka zupełnie się nie bały, ale na jego widok ze śmiechu wręcz pękały, bo Koło Teatralne pod opieką pani Eweliny Adamczyk przygotowało bardzo humorystyczną wersję tej historii. Przedszkolaki oraz nasi najmłodsi uczniowie klas 0 - III, którzy także w przedstawieniu uczestniczyli,  żywo i spontanicznie reagowali podpowiadając aktorom, co zrobić powinni.

Wszyscy znakomicie się bawili, a w role bohaterów wcielili się:

 • Król Krak – Jakub Miska
 • SmokWawelski – Wojciech Janik
 • Herold – Eryk Kalbara
 • Posłaniec – Kacper Duda
 • Szewczyk Dratewka – Igor Flak
 • Królewna – Karolina Obieżyńska / GloriaStachura
 • Rycerz I – Emilia Cugowska
 • Rycerz II – PiotrZiobro
 • Rycerz III – Lidia Stachurska
 • Mieszczanie: Aleksandra Gzyl, Julia Majos, Wojciech Wdowski
 • Narratorzy: Marta Szczepanowska,  Maja Kruczek

 Relacja fotograficzna z przedstawienia: