Tegoroczne Jasełka przygotowane przez Koło Teatralne i uczniów klasy IV b połączyły w sobie tradycyjny przekaz o narodzeniu Dzieciątka w betlejemskiej szopie z współczesnym poszukiwaniem przyjaźni i miłości. Bieganina dnia codziennego, obowiązki, kolejne wyzwania i zadania oddalają nas często od tego, co prawdziwie cenne i trwałe. Brak nam czasu na spotkania, relacje, przyjaźń, miłość… Szybka wymiana zdań – co w szkole, co w pracy, co do załatwienia, co kupić, gdzie pojechać  –spychają często na plan dalszy bliskość, życzliwość, pełną uwagi obecność.

Przypomniał nam o tym Mały Książę – wszak róż jest tysiące, ale prawdziwa, nasza – tylko jedna. Mówi też o tym od ponad dwóch tysięcy lat Boża Dziecina, która uświęciła naszą rodzinną miłość. Miłość, której potrzebny jest czas. Tego czasu dla siebie i bliskich życzymy nie tylko na święta.

 Relacja fotograficzna: