Rodzinny Rajd szlakiem Karola Wojtyły

Od wielu lat kiełkował pomysł na zorganizowanie takiego wydarzenia, które zintegruje całą społeczność szkolną, uczniów z klas młodszych i starszych, rodziców, rodzeństwo, babcie i dziadków, ciocie i wujków, nauczycieli i pracowników szkoły, absolwentów i sympatyków szkoły, a przy tym będzie ważne dla nas w aspekcie edukacyjnym i wychowawczym w kontekście życia i czynów naszego Patrona.

W ramach obchodów 10 rocznicy nadania imienia Karola Wojtyły naszej szkole, zapraszamy 21 maja 2016 roku wszystkich gotowych wspiąć się na szlak, który kiedyś przemierzał nasz Patron. Karol Wojtyła wielokrotnie bywał na szczytach Jaworzyny i Leskowca, odwiedzał również schronisko. Wędrował tu będąc jeszcze małym chłopcem, później jako uczeń, student, ksiądz, a nawet gdy był już biskupem, nie zapominał o swej ulubionej górze.

20 maja 2017 roku po raz kolejny zapraszamy wszystkich gotowych wspiąć się na górski szlak, który kiedyś przemierzał nasz Patron. Ludzie pamiętają, jak wstępował pod strzechy napić się kwaśnego mleka… Karol Wojtyła nie tylko wędrował beskidzkimi szlakami, podziwiał piękno gór i spotykał się z mieszkańcami. Zdarzało mu się nawet ratować… konia, który wioząc prowiant do schroniska utknął w zaspie. Wojtyła szusował też na nartach z Lipowskiej.

W sobotę 12 maja 2018 roku po raz kolejny zapraszamy wszystkich gotowych wspiąć się na górski szlak, który kiedyś przemierzał nasz Patron. Podczas wędrówki pamiętajmy o jego słowach: „Góry są wyzwaniem, góry prowokują człowieka, istotę ludzką, młodych i nie tylko młodych do dokonania wysiłku w celu zwyciężenia samego siebie”.