Międzynarodowy Projekt "Krokus"

🌼 🌼Jesienią uczniowie naszej szkoły posadzili cebulki żółtych krokusów, a dziś możemy podziwiać ich piękne kwiaty. To nie tylko oznaka nadchodzącej wiosny, ale przede wszystkim ważny symbol pamięci. Uczniowie klas 7 i 8 uczestniczą w międzynarodowym Projekcie „Krokus”, zainicjowanym przez Holocaust Education Ireland, a w Polsce koordynowanym przez Żydowskie Muzeum Galicja. 

W naszej szkole odbyła się wyjątkowa akcja sadzenia żółtych krokusów w ramach międzynarodowego projektu „Krokusy”, organizowanego przez Żydowskie Muzeum Galicja we współpracy z Irlandzką Fundacją Edukacji o Holokauście (Holocaust Education Trust Ireland). Symboliczne kwiaty upamiętniają dzieci zamordowane w czasie Holokaustu, przypominając nam o tragicznych wydarzeniach historii oraz o znaczeniu pamięci i szacunku dla przeszłości.

W roku szkolny 2024/2025 uczniowie klas ósmych i siódmych przystąpili do kolejnej edycji Międzynarodowego Projektu „Krokus” upamiętniającego 1,5 miliona żydowskich dzieci - ofiary Holokaustu. Projekt zainicjowany został przez Holocaust Education Truust Ireland.

Wzorem lat poprzednich, kolejny raz klasy ósme naszej szkoły przystąpiły do Projektu Krokus. Młodzież zasadziła na terenie przed szkołą symboliczne cebulki krokusów.

Uczniowie klas VIII rozpoczęli realizację Międzynarodowego Projektu „Krokus” upamiętniającego 1,5 miliona żydowskich dzieci - ofiary Holokaustu. Projekt zainicjowany został przez Holocaust Education Truust Ireland. Pierwszy etap to posadzenie żółtych krokusów.

zdjęcie żółtych krokusów

Uczniowie klas ósmych naszej szkoły biorą udział w Międzynarodowym Projekcie „Krokus” Jego pomysłodawcami i organizatorami jest Irlandzkie Towarzystwo Edukacji o Holokauście. Polskim koordynatorem jest Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie. Projekt powstał w Irlandii w 2005 r. Celem Projektu "Krokus" jest zapoznanie uczniów z tematyką Holokaustu, rozbudzenie w nich świadomości niebezpieczeństw i zagrożeń wiążących się z dyskryminacją, uprzedzeniami, fanatyzmem, nietolerancją, uwrażliwienie na krzywdę drugiego człowieka, skłonienie do dyskusji na temat przyczyn i skutków zbrodni Holokaustu oraz przestępstw określanych mianem zbrodni przeciwko ludzkości.