Chór szkolny

28.01.2024 dotarła do nas kolejna zachwycająca informacja. Nasz szkolny chór Bellissimo wywalczył wyróżnienie podczas Ogólnopolskiego Internetowego Konkursu Piosenki Polskiej „Zaśpiewane Zimą”. Serdecznie gratulujemy!!!

W tym roku nasi chórzyści oraz pianista- Aleksander Bociek, reprezentowali naszą szkołę podczas 32. Finału WOŚP.

Nasza uczennica Julia Biłan zdobyła II MIEJSCE w V Zagłębiowskim Konkursie Literackim na tekst współczesnej kolędy w kategorii kolędy śpiewanej zorganizowanym przez II LO im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej, we współpracy z Wydziałem Oświaty Urzędu Miasta w Dąbrowie Górniczej.

Szkolne Jasełka okazały się niezwykłym muzyczno-aktorskim wydarzeniem.

12 grudnia soliści wracają z IX Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek “Z Kolędą w Prusie” z dwiema nagrodami- Latika Romańska I MIEJSCE i Milena Papiernik WYRÓŻNIENIE.

Ostatnio nasi chórzyści stanęli w szranki z wokalistami z całej Polski i zdobyli WYRÓŻNIENIE na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Online „Śpiewaj razem z nami!”. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Nie trzeba było czekać długo, aż wokalne talenty będą miały szansę do zaprezentowania się solo podczas Konkursu Wokalnego “ŚWIAT W NASZYCH RĘKACH” organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sosnowcu. Udział w konkursie wzięły dwie uczennice: Mariana Lysenko i Emilia Warchał. Piosenka “People help the people” w wykonaniu Mariany została doceniona i nagrodzona wyróżnieniem.

W roku szkolnym 2023/2024 swoją działalność rozpoczął chór mieszany Szkoły Podstawowej nr 8 im. Karola Wojtyły w Sosnowcu. Próby chóru „Bellissimo” odbywają się w każdy poniedziałek w godzinach 16.20-17.05. Opiekunkami zespołu chóralnego są pani Klaudia Mastalerz i Anna Śladowska.