Wycieczki

Dnia 2 marca 2020 roku uczniowie klas VIII pod opieką pani Katarzyny Bugaj i pana Szczepana Dyrki udali się do Urzędu Miasta w Sosnowcu na spotkanie z Radnymi Rady Miejskiej naszego miasta. Podczas spotkania zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej  radny pan Paweł Wojtusiak oraz radni pan Łukasz Krawiec i pan Piotr Dudek zapoznali uczniów z zadaniami organów samorządowych, ich strukturą oraz mogli się również dowiedzieć jakie są podstawowe funkcje radnego.

Dnia 27 stycznia 2020 roku uczniowie klasy VIII a uczestniczyli w 4 Śląskim Festiwalu Nauki w Katowicach. To już nasza kolejna wizyta na tej cyklicznej imprezie.

W tym roku szkolnym na Halloweenową zabawę wybraliśmy Park Rozrywki Energylandia w Zatorze. Obejrzeliśmy multimedialne prezentacje z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii, skorzystaliśmy z wszystkich atrakcji dostępnych w parku, podziwialiśmy specjalnie dobraną dekorację i scenografię halloweenową.

18.10.2019r. dzielni reprezentanci klas szóstych wzięli udział w  XXXVIII Rajdzie Młodzieży Zagłębia Dąbrowskiego na  Magurkę Wilkowicką 909 m n.p.m., zorganizowanym przez Oddział PTTK im. Aleksandra Janowskiego w Sosnowcu.

Dnia 17 października 2019 roku klasy VI a oraz VI b wybrały się na wycieczkę do GEOsfery w Jaworznie.

Dnia 17 października 2019 roku  nasze koło teatralne "Zza kurtyny" odwiedziło Oddział Teatralno - Filmowy Miejskiego Muzeum w Katowicach i uczestniczyło w warsztatach z tworzenia kostiumów w ramach współpracy z sosnowiecką Mediateką.

Wrześniowa aura sprzyja wycieczkom i choć nas nie rozpieszczała, to trzy dni spędzone we Wrocławiu i Kotlinie Kłodzkiej pozostaną na długo w naszej pamięci.

Wyruszyliśmy 18 września 2019 roku  do stolicy Dolnego Śląska, by obejrzeć Panoramę Racławicką i zachwycić się kamienicami Ostrowa Tumskiego i Starówki.

Dnia 22 marca 2019 roku uczniowie klasy VII a uczestniczyli w  Naukowych Wagarach w Geosferze w Jaworznie.

Dnia 14 marca 2019 roku uczniowie klasy I a i I c pojechali do Kopalni Soli w Wieliczce.

Trzy dni w Pasymiu minęły bardzo szybko. Warsztaty, w których mogliśmy wziąć udział dzięki Fundacji PZU dostarczyły wielu wrażeń. Instruktorzy z Grupy Specjalnej Płetwonurków  RP przeszkolili młodzież w zakresie bezpieczeństwa na lodzie.

Klasy VII a i VIII c w dniu 14 stycznia 2019 roku rozpoczęły  swoją kolejną  naukową  przygodę na 3 Śląskim Festiwalu Nauki w Katowicach pod hasłem "Energia".

Dnia 3 grudnia 2018 r. uczniowie klasy VII a wyruszyli na „wyprawę życia” do Centrum Gier „Furia” aby zdobyć wymarzone złoto! Zabawa była przednia i pełna emocji! Planujemy tam wrócić!!

Dnia 6 listopada 2018 roku  uczniowie klas: V a, V b, V c oraz IV d zwiedzali kopalnię soli w Wieliczce.

W dniu 19 października 2018 r. uczniowie klasy III a pojechali na wycieczkę do Krasiejowa – Parku Nauki i Rozrywki.

5 października 2018 roku cała klasa VIII c do późnego wieczora świętowała Dzień Chłopaka w Dąbrowskim Centrum Gier Fabularnych FURIA. Uczestniczyliśmy w grze "Złoto dla zuchwałych".

W dniu 18 września 2018 roku uczniowie klasy IV b i V d odwiedzili Wadowice - rodzinne miasto patrona naszej szkoły - Karola Wojtyły. Zwiedziliśmy dom rodzinny naszego Lolka, uczestniczyliśmy w warsztatach "Wspomnienie niebieskiego mundurka", odwiedziliśmy miejsca związane z życiem papieża i zjedliśmy pyszne, tradycyjne kremówki.

W dniach 5 - 6 marca 2018 roku uczniowie klasy VII a brali udział w warsztatach z GOPR, które odbyły się dzięki grantowi z fundacji PZU.

Niedzielny wyjazd do Warszawy 29 października 2017r. na długo pozostanie w pamięci uczniów klas VI i VII, choć pogoda nie dopisała a orkan Grzegorz dał się nam we znaki, kiedy staliśmy w kolejce na dziedzińcu Zamku Królewskiego.

W dniach 26 i 27 października bieżącego roku klasa 7b wraz z wychowawcą oraz p. Szafraniec była na dwudniowej wycieczce w Warszawie.

Dnia 29 września 2017 roku klasa V a wybrała się na wycieczkę do Międzybrodzia Żywieckiego na Górę Żar... przez Oświęcim, Kęty, Zator i prawie Zakopane, aż pod Żywiec ku przygodzie.

Dnia 20 czerwca 2017 r. klasa II c wybrała się na wycieczkę tramwajem do Parku im. Jacka Kuronia w Kazimierzu Górniczym. Najpierw dzieci wzięły udział w grze terenowej, gdzie musiały wykazać się wiedzą przyrodniczą, sprytem i spostrzegawczością. Wszystkie ekipy spisały się super, więc była nagroda- lody lub gofry do wyboru. Następnie chwila zabawy w parku jordanowskim i już o 16.00 dołączyli do nas rodzice, aby wziąć udział we wspólnym ognisku z okazji Dnia Rodziny.