Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się
2 września 2019 roku o godz.:

9.00 - klasy IV - VIII

10.30 - klasy I - III

Zebranie rodziców uczniów klas I odbędzie się
29 sierpnia 2019 roku o godz. 17.00.

Konferencja Rady Pedagogicznej odbędzie się
29 sierpnia 2019 roku o godz. 9.00.

W Szkole Podstawowej nr 8 w Sosnowcu działa anonimowa skrzynka interwencyjna. Jest zamieszczona w przedsionku pod tablicą informacyjną. Założona została w celu zapobiegania zagrożeniom wśród naszych uczniów.

Od 27 kwietnia 2019 roku zostaje zawieszony strajk w szkołach. Zajęcia edukacyjne będą się odbywały od poniedziałku 29 kwietnia 2019 roku zgodnie z planem lekcji.

Dyrektor Szkoły informuje, że egzamin ósmoklasisty odbędzie się zgodnie z harmonogramem:
15.04 godz. 9.00 – język polski
16.04 godz. 9.00 – matematyka
17.04 godz. 9.00 – język angielski

Uczniowie przychodzą do szkoły o godz. 8.30, pamiętają o zabraniu legitymacji szkolnej, dwóch czarnych długopisów i linijki na egzamin z matematyki. Obowiązuje strój galowy.

Trzymamy kciuki!

Informuję, że akcja protestacyjna póki co trwa nadal. Kolejne rozmowy  między stroną związkową i rządem  nie doprowadziły do porozumienia. Bardzo prosimy o uważne śledzenie informacji radiowych, telewizyjnych i internetowych. Mamy nadzieję, że ten trudny czas zakończy się jak najszybciej. Przepraszamy za utrudnienia i serdecznie dziękujemy za wyrozumiałość i wsparcie.

Beata Grygutis

Informujemy, że w związku z brakiem porozumienia między rządem a nauczycielami od 8 kwietnia rozpocznie się strajk nauczycieli w całej Polsce.

Szanowni Rodzice! Informujemy, że zgodnie z przepisami jeden nauczyciel może sprawować opiekę nad 25 uczniami. W przypadku udziału w strajku wszystkich nauczycieli opieka nad uczniami, którym rodzice nie będą w stanie zapewnić opieki, będzie możliwa jedynie dzięki miejskim instytucjom kultury i sportu.

Nadal trwają rozmowy przedstawicieli nauczycielskich związków zawodowych z rządem, jednak w dalszym ciągu nie wiemy jak się zakończą. Miasto szanując ewentualny protest nauczycieli, a zarazem rozumiejąc obawy rodziców zajmie się koordynacją działań, dzięki którym przedszkolaki i uczniowie będą mogli korzystać z oferty jednostek kulturalnych i sportowych.

Do obowiązków dyrektora szkoły i przedszkola należy zapewnienie uczniom bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu na terenie placówki (1) i nie zwalnia go z tego obowiązku przystąpienie nauczycieli do strajku (2).

Obecnie związki zawodowe reprezentujące pracowników pedagogicznych i niepedagogicznych szkół i placówek oświatowych są w sporze zbiorowym z pracodawcami. Cały czas trwają rozmowy przedstawicieli rządu ze związkami zawodowymi.

W dniach 22.11. (czwartek) dla klas I - III i 23.11. (piątek) dla klas IV - VIII odbędzie się w naszej szkole akcja jesiennej zbiórki makulatury !!!

Przekazujemy list Minister Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego, skierowany do rodziców i opiekunów dzieci.

Zajęcia gimnastyki korekcyjnej będą się odbywać od dnia 7 listopada 2018 roku w środy i w czwartki w godzinach: 16.30 - 17.15, 17.15 - 18.00, 18.00 - 18.45. Prowadząca zajęcia - pani Justyna Borkiewicz.

Przedstawiamy warunki ubezpieczenia uczniów na rok szkolny 2018/2019:

GORĄCY

Dodany: 2018-11-04
Dodany przez: Agnieszka
Data modyfikacji:
Zmieniony przez:

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało kampanię informacyjną, skierowaną do rodziców i uczniów klas VIII szkoły podstawowej i klas III gimnazjów, dotyczącą rekrutacji na rok szkolny 2019/2020.

W związku z obowiązkiem zorganizowania do końca września 2018 roku spotkań z rodzicami uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w szczególności posiadających orzeczenia do kształcenia specjalnego informuję, że spotkanie z rodzicami uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi odbędzie się w czwartek 27 września o godzinie 15.30 w sali numer 43.

Informujemy, że nowe wnioski o przyznanie jednorazowego świadczenia pieniężnego na rzecz dzieci rozpoczynających realizacje obowiązku szkolnego w klasie pierwszej szkoły podstawowej na terenie Sosnowca w roku szkolnym 2018/2019 są do pobrania na dyżurce szkolnej.

Ważna informacja dla rodziców pierwszoklasistów - zmiany w programie "Wsparcie na starcie". Przekazujemy informację z Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Sosnowcu:

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 3 września 2018 roku:

• o godzinie 9.00 dla uczniów klas I - III
  • o godzinie 10.00 dla uczniów klas IV - VIII

Informujemy, że podręczniki dla wszystkich uczniów są zapewnione z dotacji ministerialnej.

Rodzice kupują tylko książki do religii - w klasach I-III oraz VII-VIII podręcznik, w klasach IV-VI podręcznik + ćwiczenia.

Realizując obowiązek informacyjny wynikający z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) z dnia 27 kwietnia 2016r. (dalej: RODO), informujemy, że: