Erasmus+ 2016-2018
21 marca 2019r. członkowie Eco Erasmus+ Clubu uczestniczyli w VIII edycji „Gali Dobrych Inicjatyw’” organizowanej przez Sosnowieckie Centrum Organizacji Pozarządowych w Sali Widowiskowo-Koncertowej MUZA.
Od 12 listopada 2018 r. do 28 lutego 2019 r. członkowie Eco Erasmus+ Clubu uczestniczyli w innowacyjnym projekcie naukowo-badawczym ClairCity i towarzyszącym mu konkursie zatytułowanym „Moje miasto, moja szkoła, mój dom”.
Kolejne zadanie w projekcie Erasmus+ polega na samodzielnym wykonaniu gadżetu, który przyczyni się do polepszenia sytuacji klimatycznej. Chcielibyśmy żeby wasze prace były użyteczne w myśl zasady "myśl globalnie, działaj lokalnie" i przyniosły realną poprawę stanu środowiska w naszej okolicy, a jednocześnie wykorzystywały w praktyce wiedzę, którą zdobyliśmy podczas szkolnego dnia "Bee Day" i w trakcie realizacji projektu Erasmus+.
20 marca 2018 roku członkowie Eco Erasmus+ Clubu siali. Albowiem idealnym okresem na wysiew jest końcówka zimy. Trafiliśmy idealnie w punkt!
Akurat ostatniego dnia kalendarzowej zimy dzień jest już wystarczająco długi, aby nasze siewki miały odpowiednią porcję słońca. Nasiona ziół i kwiatów wysialiśmy najpierw do niewielkich pojemników, posłużyły nam do tego celu jajczarki. Gdy siewki podrosną, przesadzimy je do docelowego miejsca - szkolnego ogródeczka, który uprzednio skopiemy.
Eco Erasmus+ Club przypomina, że cały czas zbieramy zużyte baterie!
Członkowie Eco Erasmus+ Clubu wymyślili akcję szycia przyjaznych środowisku toreb. Od 13 lutego 2018r. do Świąt Wielkanocnych, co wtorek podczas zajęć klubu szyjemy przyjazne środowisku torby ekologiczne z materiałów znalezionych w szafach lub na ... ciuszkach :)
GO GREEN!
5 marca 2018 roku w naszej szkole odbył się "Bee Day". Celem happeningu zorganizowanego w ramach realizacji projektu Erasmus+ "There is no planet B: Stop Climate Change" było poznanie zagrożonych zwierząt i owadów oraz uświadomienie jakie znaczenie mają w ekosytemach.
27 lutego 2018 roku w Międzynarodowym Dniu Niedźwiedzia Polarnego klasy IIIa, IIId, IVd realizowały zadanie w projekcie Erasmus+ "There is no plantet B: Stop Climate Change" dotyczące poznania zagrożonych zwierząt.
Dnia 19.02.2018r. o godz.12.00 czasu lokalnego wszyscy koordynatorzy realizowanego przez naszą szkołę projektu Erasmus+ "There’s no Planet B: Stop Climate Change" wzięli udział w wideokonferencji na platformie Zoom Cloud Meeting.
Dnia 8.01.2017r. o godz.11.30 czasu lokalnego wszyscy koordynatorzy realizowanego przez naszą szkołę projektu Erasmus+ "There’s no Planet B: Stop Climate Change" wzięli udział w wideokonferencji na platformie Zoom Cloud Meeting.
W dniu 11.01.2018r. członkowie Eco Erasmus+ Clubu uczestniczyli w wykładzie mistrzowskim „Czy da się schłodzić Ziemię? O cieplejszym klimacie, ekstremach pogodowych i znaczeniu Arktyki” na Uniwersytecie Ślaskim w Katowicach.
Eco Erasmus+ Club informuje, że głosowanie na zewnętrzny czujnik pomiaru jakości powietrza zostało przedłużone do 22 grudnia do godz. 22.00.
NIE WYRZUCAJ ZUŻYTYCH BATERII I AKUMULATORÓW DO KOSZA NA ŚMIECI!
W czasie wizyty Eco Erasmus+ Clubu na Śląskim Festiwalu Nauki w dniu 1 grudnia 2017r. na stoisku pasieki uniwersyteckiej mogliśmy posłuchać o dzikich owadach zapylających, a także obserwować niektóre z nich.
Kolejnym punktem w realizacji projektu Erasmus+ jest przystąpienie naszej szkoły do miejskiego programu „Sosnowiecki Lider Ekologii”.
W nawiązaniu do międzynarodowej akcji ekologicznej
„Sprzątanie Świata 2017" - Clean Up the World 2017
zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w IX edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej,
W czwartek 15.06.2017 r. o godz.11.00 czasu lokalnego, koordynatorzy projektu Erasmus+ spotkali się podczas wideokonferencji na portalu Skype. Podczas spotkania przedstawiono tematy i zadania jakie wykonano podczas pracy w projekcie od ostatniej wizyty roboczej partnerów w ostatnim tygodniu kwietnia 2017r. w Polsce. Zaplanowano działania na nowy rok szkolny do wizyty roboczej w październiku 2017 r. w szkole we Włoszech.
W związku z kolejnym zadaniem w projekcie Erasmus+, w maju i czerwcu 2017r. zajmujemy się zagrożonymi zwierzętami w Polsce, Europie i na świecie. Klasa VI c po uważnej lekturze artykułu na stronie organizacji WWF Polska i poważnej dyskusji o zagrożonych zwierzętach w Polsce, jednomyślnie postanowiła dokonać adopcji rysia.
9 lutego 2017r. Eco Erasmus+ Club dokonał kolejnego pomiaru pogody w projekcie. Posługujemy się również aplikacją AWS - Analog Weather Station, która zawiera barometr, higrometr i termometr. Dzięki niej odczytujemy ciśnienie atmosferyczne, wilgotność powietrza i temperaturę w stopniach Celsiusza i Fahrenheita i to po angielsku! A odczytane przez nas dane sprawdzamy z danymi podawanymi przez Automatyczną Stację Meteorologiczną Uniwersytetu Śląskiego Wydziału Nauk o Ziemi Katedry Klimatologii.
W grudniu 2016 roku wykonaliśmy kartki świąteczne i wraz z życzeniami i opłatkiem wysłaliśmy naszym kolegom i nauczycielom ze szkół partnerskich w realizowanym projekcie Erasmus+.
My też otrzymaliśmy miłe życzenia ze szkoły na Litwie.
W dniu 9 stycznia 2017r. o godz. 10.00 uczniowie z Eco Erasmus+ Club dokonali pierwszej obserwacji meteorologicznej w naszym projekcie. Tego samego dnia w szkołach partnerskich uczniowie przeprowadzają pomiary składników pogody: temperatura powietrza, opady, zachmurzenie, prędkość, kierunek i siła wiatru, wilgotność oraz ciśnienie atmosferyczne. Takie pomiary będziemy wykonywać raz w miesiącu przez cały okres trwania projektu. Dzięki zebranym informacjom będziemy mogli porównać, jaką pogodę tego samego dnia mieli nasi koledzy w Anglii, na Litwie i we Włoszech.
Strona 1 z 2