Konkursy

Dnia 29 marca 2019 r. w naszej szkole odbył się jubileuszowy X Turniej Mitologiczny Klas Piątych. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w trzech etapach konkursu (przedstawienie wylosowanego mitu, quiz mitologiczny oraz turniej sportowy).

Martyna Misiak, uczennica klasy VIII c została pierwszą w historii szkoły Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii zorganizowanego przez Śląskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2018/2019. 

W Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu 29 marca 2019 r. odbyła się uroczysta gala laureatów. W kategorii - klasy VII - VIII w Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym II miejsce zajęła uczennica klasy VIII b Szkoły Podstawowej nr 8 w Sosnowcu Karolina Hernicka, wyróżnienie otrzymała uczennica klasy VIII b Szkoły Podstawowej nr 8 w Sosnowcu Karolina Piekarczyk.

Dnia 21 marca reprezentacja szkoły wzięła udział w I Mistrzostwach Sosnowca w grach sportowych klas I-III.

Wspaniały sukces naszych uczniów w XIII Regionalnym Konkursie Języka Angielskiego zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 im. J.Słowackiego w Sosnowcu.

W środę 27.02.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Sosnowcu rozegrane zostały Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym. Mistrzostwo Sosnowca zdobyły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 8: Kornelia Kot i Małgorzata Muszyńska i będą reprezentowały barwy naszej szkoły w zawodach Rejonowych. 

Dnia 07.03.2019 w VII L.O Baczyńskiego w Sosnowcu odbyły się VII Międzyszkolne Zawody w Ratownictwie Przedmedycznym pt. „Każdy z nas jest ratownikiem”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 8 A w składzie: Emilia, Agata i Nikola.

5 marca 2019 roku w XIX Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX 2019 wzięło udział łącznie 69 uczniów naszej szkoły w kategoriach:

Dnia 28 lutego 2019 r. w Gimnazjum nr 19 odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski o zasięgu regionalnym "Oswoić poezję". Wzięło w nim udział ponad 40 uczestników z różnych miast Zagłębia.

Nasza drużyna dziewcząt zajęła pierwsze miejsce w Mistrzostwach Sosnowca w tenisie stołowym dziewcząt! Ogromne gratulacje!!!

Wspaniała trójka Zuzanna Suchojad z klasy  VII a, Karolina Hernicka z klasy VIII b i Kajetan Dzik z klasy VIII b reprezentowali naszą szkołę na XIII Regionalnym Konkursie Języka angielskiego ”Sports, health and healthy lifestyle” zorganizowanym przez SP 6 w Sosnowcu.

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej odbędzie się we wtorek 5 marca 2019 r., początek o godz. 8.00, sala nr 12.

Nasze uczennice: Victoria Ellwart i Marika Przybyłowska  z klasy 2a oraz  Helena Bachleda - Księdzularz z klasy 5b otrzymały wyróżnienia w miejskim konkursie recytatorskim Magia Żywego Słowa. Konkurs odbywał się w Zespole Szkół Elektronicznych.

We wtorek 5 lutego 2019 roku 3 uczennice: Maja Ruszkiewicz z klasy 8a, Karolina Piekarczyk z klasy 8b i Anna Kopytko z klasy 8c reprezentowały naszą szkołę na III Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego dla Uczniów Szkół Gimnazjalnych i Klas 7-8 Szkół Podstawowych "English with Dr Jekyll nad Mr Hyde" w IV LO im. S.Staszica w Sosnowcu.

Dnia 6 lutego 2019 uczniowie i uczennice klas VII i VIII startowali w Młodzieżowych Mistrzostwach Pływania Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych...

Małgosia Sitko z klasy VIII c i Tomek Sitko z klasy VI b 2 lutego 2019r. wzięli udział w XI  Mistrzostwach Pływackich Chorągwi Śląskiej Związku Harcerstwa Polskiego w Czechowicach Dziedzicach jako jedyni reprezentanci Hufca Sosnowiec. 

22 grudnia 2018 r. przedświątecznie, Kuba Koralewicz z klasy VIIIc po raz kolejny wziął udział w  zawodach pływackich "Bijemy rekordy" pod Patronatem wychowanka Unii Oświęcim Pawła Korzeniowskiego.

Dziewczyny na medal! Uczennice ósmej klasy: Emilia Nankiewicz, Karolina Piekarczyk i Gloria Stachura wzięły udział w Staszicowskim Konkursie Retorycznym. Jury doceniło zdolności oratorskie naszych dziewcząt! Gloria zajęła II miejsce, Karolina III !!! Serdecznie gratulujemy!

15 listopada 2018 roku w Światowym Dniu Rzucania Palenia Tytoniu uczniowie z klasy 6 c wraz z pedagogiem szkolnym i panią dyrektor uczestniczyli w Gali Finałowej podsumowującej konkurs fotograficzny i filmowy ,,Sosnowiec rzuca palenie" w ramach Kampanii "Jabłko zamiast papierosa".

Dnia 15 XI 2018 r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas najmłodszych. Uczniowie klas I –III deklamowali wiersze, których tematem przewodnim były słowa: „Polska to kraina, która się w sercu zaczyna”.

Dnia 19 października 2018 r. w naszej szkole odbył się Regionalny Konkurs Upamiętniający 100-lecie Odzyskania Niepodległości oraz 100-lecie Istnienia ZHP. Celem konkursu, prócz sprawdzenia wiedzy uczestników, było przede wszystkim podkreślenie radosnego charakteru obu rocznic oraz wspólna zabawa z historią w tle.