Konkursy

Proponujemy wszystkim szycie maseczek ochronnych, na własny użytek. Nosząc taką maseczkę chronimy innych – możemy być nosicielami wirusa nawet o tym nie wiedząc.

Dnia 3 marca 2020 uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX. Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki.

Dnia 27 lutego 2020 r. odbyły się Drużynowe Zawody Pływackie Chłopców Szkół Podstawowych Sosnowca. Impreza zorganizowana w ramach Igrzysk Dzieci !!!

Dnia 25 lutego 2020 r. odbyły się Drużynowe Zawody Pływackie Dziewcząt Szkół Podstawowych Sosnowca. Impreza zorganizowana w ramach Igrzysk Dzieci!!!

Dnia 19 lutego 2020 roku  trzy uczennice reprezentowały swój talent i naszą szkołę w konkursie recytatorskim "Oswoić poezję": Julia Jamrozik z klasy IV a, Helena Bachleda - Księdzularz oraz Wiktoria Łabińska z klasy VI b. Tym razem jury doceniło Wiktorię, która otrzymała wyróżnienie.

REGULAMIN KONKURSU „LE FRANÇAIS – C’EST CHOUETTE*”

DLA UCZNIÓW KLAS VII I VIII SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 8 W SOSNOWCU

 

Dnia  11 lutego 2020 roku  dwie nasze uczennice Julia Jamrozik z klasy IV a i Helena Bachleda- Księdzularz z klasy VI b wzięły udział w konkursie recytatorskim „Magia Żywego Słowa”. W tym roku uczestnicy recytowali utwory o tematyce miłosnej.

Dnia 30 stycznia 2020 roku w Urzędzie Miasta Sosnowiec - uczennica naszej szkoły - Zuzanna Zdebel z klasy VIII a  wraz z dziewczęta z Zespołu Tańca Nowoczesnego & Cheerleaders Skandal z grupy Skandal i Junior Skandal oraz trenerką Katarzyną Pilch odebrały z rąk Prezydenta Miasta Pana Arkadiusz Chęciński listy gratulacyjne za osiągnięte sukcesy taneczne w 2019 roku !

Dnia 25 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 8 im. Karola Wojtyły w Sosnowcu odbył się po raz drugi  Regionalny Konkurs Recytatorski.  W tym roku poświęcony był poezji Wisławy Szymborskiej. Młodzież z sąsiadujących miast oswajała teksty noblistki, prezentując je przed jury w składzie :

 Agnieszka Okońska Bałaga – aktorka Teatru Zagłębia – przewodnicząca

 Szczepan Dyrka – historyk, mentor Teatru Umownego,

 Ewelina Adamczyk – polonistka, opiekunka szkolnego koła teatralnego „Zza kurtyny”

Celem konkursu recytatorskiego było między innym kształtowanie wrażliwości na piękno i bogactwo języka literackiego oraz pobudzanie dialogu inspirowanego poezją z osobistym refleksjami i wartościami młodego pokolenia.

Jury doceniło wszystkich uczestników, a miejsca wyróżnione otrzymali:

Noemi Paduch ze Szkoły Podstawowej nr 29 w Dąbrowie Górniczej – I miejsce za wiersz „Męskie gospodarstwo”

Weronika Pluskota ze Szkoły Podstawowej nr 17  w Sosnowcu – II miejsce „Nic dwa razy”

Agata Jarosz z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 12 w Dąbrowie Górniczej – III miejsce „Atlantyda”

Filip Galas  Szkoła Podstawowa nr 45 w Sosnowcu –  III miejsce „ Pierwsza fotografia Hitlera”

Julia Gigzał – Szkoła Podstawowa nr 32 w Sosnowcu – wyróżnienie „ Terrorysta, on patrzy”

 Wszystkim młodym miłośnikom poezji i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy. Zapraszamy za rok.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

XX jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX 2020 pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbędzie się we wtorek 3 marca 2020 r.

W XXVII edycji Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „Nudna Matematyka” nasi uczniowie zaprezentowali się wspaniale, wbrew nazwie matematyka wcale nie jest nudna - jest pasjonująca i ciekawa.

W dniu 28 listopada 2019 uczennica klasy VIII a Nikola Porada uzyskała wyróżnienie w IV Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim o Tematyce Podróżniczej.

Sukces naszych uczennic Juli Jamrozik i Hanny Kozioł z klasy IV a, które wzięły udział w konkursie literackim i swoimi wierszami na temat Praw Dziecka zdobyły I i II miejsce.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie 7 i 8 klasy szkół podstawowych z całego regionu. Repertuar recytatora stanowi jeden utwór poetycki. Łączny czas prezentacji nie może przekroczyć 5 minut. Placówki szkolne i pozaszkolne mogą zgłosić maksymalnie dwóch recytatorów.  W przypadku dużej liczby chętnych, prosimy o przeprowadzenie eliminacji szkolnych. 

Już po raz drugi nasza szkoła włącza się do akcji zbiórki starych, używanych, niepotrzebnych telefonów komórkowych w zamian za atrakcyjne nagrody i kupony pieniężne. Telefony po ewentualnej naprawie i usunięciu wszelkich danych mogą trafić do krajów rozwijających się w Afryce i Azji gdzie będą mogły jeszcze przez lata służyć innym dzieciom, a niesprawne zostaną przekazane do recyklingu.

Dnia 4 października 2019 r. w naszej szkole odbył się IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

2 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły – Natasza Marenin z kl. I c – laureatka II miejsca oraz Karol Kopf z kl. I a – wyróżniony w konkursie,  brali udział w uroczystym wręczeniu nagród oraz pamiątkowych dyplomów w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

W dniu 30.05.2019 r. odbyły się Mistrzostwa Lekkoatletyczne dzieci (klasy IV - VI) szkół podstawowych Sosnowca. Nasza reprezentacja zanotowała wyśmienity start. Drużyna dziewcząt zdobyła 1 miejsce i "Puchar Dyrektora MOS Sosnowiec"

Uczennice naszej szkoły wzięły udział w finale konkursu "20 lat samorządu w Polsce ". Wykazały się ogromną wiedzą, którą przełożyły na sukces! Martyna Misiak zajęła III miejsce i uzyskała, kolejny już, tytuł laureata. Kornelia Kot i Karolina Piekarczyk uzyskały tytuł finalisty. Serdecznie gratulujemy! Jesteście wielkie!

Dnia 14 maja 2019 roku uczniowie klasy VIII c Michalina Szydrzysko i Marcel Badoń zfobyli II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym "Październik miesiącem oszczędzania" organizowanym przez Szkołę Podstawowa nr 18 w Sosnowcu oraz PKO. Gratulujemy sukcesu!!!

4 kwietnia 2019 roku w naszej szkole zorganizowano konkurs "The Voice of 8 Kids". Gośćmi byli muzycy zespołu Piersi - Marcin Papior i Adam Kłos. Zwyciężczynią konkursu została uczennica klasy IVc - Julia Łach.