Życie szkoły

Wyniki Jesiennej zbiórki makulatury organizowanej w szkole w dniach 25 - 26 listopada 2019 r.

Po raz trzeci nasza szkoła zakwalifikowała się do International Education Week. Tydzień Edukacji Międzynarodowej  to międzynarodowa inicjatywa amerykańskiego Departamentu Stanu i Departamentu Edukacji, mająca na celu promowanie programów wymiany międzynarodowej i zachęcanie do uczestniczenia w nich, dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.

Nasza szkoła w roku szkolnym 2019/2020 kontynuuje zmagania w miejskim konkursie zbiórki surowców wtórnych „Sosnowiecki Lider Ekologii”.

Kolejna uczta teatromana za nami! Tradycją szkolną stał się jesienny wyjazd klas siódmych i ósmych do Teatru Narodowego w Warszawie. Tym razem podziwialiśmy kunszt gry aktorskiej w przedstawieniu „Tartuffe albo Szalbierz" w inscenizacji francuskiego reżysera Jaquesa Lassalle'a.

Dnia 10 października 2019 roku w naszej szkole było wielkie święto. Pierwszoklasiści mieli pasowanie na ucznia.

Wyjazd do Teatru Narodowego w Warszawie - 19.10.2019 roku - sobota:

W dniu 21 września 2019 roku z inicjatywy Rady Rodziców odbył się pierwszy Jesienny Piknik Rodzinny. Dopisała piękna pogoda, było mnóstwo pyszności i fantastyczne atrakcje.

Dnia 2 września 2019 roku pani dyrektor Beata Grygutis dokonała inauguracji nowego roku szkolnego 2019/2020.

Dnia 19 czerwca 2019 roku o godzinie 9.00 rozpoczęło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas I - III. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego zgromadzonych uczniów, rodziców i nauczycieli powitała Pani Dyrektor Beata Grygutis.

W dniu 31.05.2019 r. w godzinach 8:45-12:00 odbył się w naszej szkole FESTYN SPORTOWY z okazji Dnia Dziecka. wszyscy uczniowie klas I-III z okazji Dnia Sportu udali się, jak co roku, na boisko trawiaste przy ul. Naftowej. Odbyły się tam rozgrywki sportowe: rzuty do celu, odbijanie piłeczki, skok w dal, bieg slalomem, hula - hop, skakanie przez skakankę. Klasy IV, V i VI rywalizowały ze sobą w kategorii dzieci: w piłce nożnej, dwóch ogniach, przerzucance oraz tenisie stołowym, natomiast klasy VII i VIII już jako młodzież sprawdziły swoje umiejętności; w siatkówce, koszykówce, ale także dwóch ogniach i tenisie stołowym.

Również tym roku nasza szkoła zakwalifikowała się  do 18 edycji International Education Week. Tydzień Edukacji Międzynarodowej  to międzynarodowa inicjatywa amerykańskiego Departamentu Stanu i Departamentu Edukacji, mająca na celu promowanie programów wymiany międzynarodowej i zachęcanie do uczestniczenia w nich, dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.

Dnia 16 maja 2019 roku obchodziliśmy Dzień Patrona naszej szkoły - Karola Wojtyły, który od 2005 r. jest symbolem Szkoły Podstawowej nr 8.

W dniach 5-6 kwietnia 2019 roku uczniowie naszej szkoły pomagali jako wolontariusze w Wielkanocnej Zbiórce Żywności. Akcja organizowana jest przez 24 Banki Żywności, w ponad 400 miastach Polski, na terenie blisko 2,5 tysiąca sklepów spożywczych.

W Szkole Podstawowej nr 8 im. Karola Wojtyły w Sosnowcu w dniu 4 kwietnia 2019 roku zorganizowano konkurs muzyczny „The Voice of 8 Kids”. Gośćmi specjalnymi, a zarazem jurorami, byli muzycy zespołu Piersi – Marcin Papior i Adam Kłos.

Uczniowie klas I-III uczestniczyli dnia 1 kwietnia 2019 r. w projekcji filmu " Niedoparki" w ramach projektu KinoSzkoła. Przed filmem odbyły się warsztaty dotyczące radzenia sobie z agresją.

Dnia 1 kwietnia 2019 roku klasy IV - VI w ramach realizacji projektu KinoSzkoła uczestniczą w warsztatach dotyczących przemocy i projekcji filmu „Mały gangster”.

Klasa II b bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Piękna nasza Polska cała". W marcu wykonaliśmy trzy zadania:

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny. To również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.

Akademię z okazji Dnia Kobiet przygotowali uczniowie klasy IV c pod opieką wychowawcy - pana Karola Nizioła.

7 marca o godzinie 17.00 gościliśmy potencjalnych pierwszoklasistów i ich rodziców. Nie zabrakło również dzieci pięcio- i sześcioletnich.