Życie szkoły

W dniach 5-6 kwietnia 2019 roku uczniowie naszej szkoły pomagali jako wolontariusze w Wielkanocnej Zbiórce Żywności. Akcja organizowana jest przez 24 Banki Żywności, w ponad 400 miastach Polski, na terenie blisko 2,5 tysiąca sklepów spożywczych.

W Szkole Podstawowej nr 8 im. Karola Wojtyły w Sosnowcu w dniu 4 kwietnia 2019 roku zorganizowano konkurs muzyczny „The Voice of 8 Kids”. Gośćmi specjalnymi, a zarazem jurorami, byli muzycy zespołu Piersi – Marcin Papior i Adam Kłos.

Uczniowie klas I-III uczestniczyli dnia 1 kwietnia 2019 r. w projekcji filmu " Niedoparki" w ramach projektu KinoSzkoła. Przed filmem odbyły się warsztaty dotyczące radzenia sobie z agresją.

Dnia 1 kwietnia 2019 roku klasy IV - VI w ramach realizacji projektu KinoSzkoła uczestniczą w warsztatach dotyczących przemocy i projekcji filmu „Mały gangster”.

Klasa II b bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Piękna nasza Polska cała". W marcu wykonaliśmy trzy zadania:

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny. To również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.

7 marca o godzinie 17.00 gościliśmy potencjalnych pierwszoklasistów i ich rodziców. Nie zabrakło również dzieci pięcio- i sześcioletnich.

Już od lutego w Szkole Podstawowej nr 8 im. Karola Wojtyły, w klasie I b rusza realizacja Programu „Przyjaciele Zippiego”, która będzie trwała do końca II semestru.

W miesiącu  styczniu i lutym we wszystkich klasach prowadzone były zajęcia dotyczące problemu szczepień dzieci w Afryce. Dzieci zapoznały się z założeniami programu "Wszystkie kolory świata".

Z okazji Dnia Dinozaura uczniowie klas I brali udziała w bardzo ciekawych zajęciach o tych zagadkowych zwierzętach.

Uczniowie klas I zostali pasowani na czytelnika i mogli już po raz  pierwszy w szkolnej bibliotece wypożyczyć książki.

Zapraszamy wszystkich, dorosłych, młodzież i dzieci na zajęcia mające na celu przybliżenie podstaw i założeń jogi.

Program zajęć obejmował będzie m.in.:

• Kultura fizyczna - najtańsza i najlepsza forma profilaktyki zdrowotnej
  • Joga jako element kultury fizycznej
  • Rozgrzewka i zapobieganie urazom
  • Podstawowe asany i ich poprawne wykonywanie
  • Terminologia jogi i podstawy anatomii

Dnia 25 stycznia 2019 roku odbyła się bal karnawałowy klas IV - VIII prowadzony przez prawdziwego profesjonalistę - znanego i lubianego pana Wojciech Tabaka. Wszyscy obecni bawili się wyśmienicie!!!!

Małgosia Sitko, Martyna Misiak i Julka Kozielska z klasy VIIIc zarejestrowały się jako wolontariuszki w Sztabie WOŚP w  Zespole Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu i zagrały razem 13 stycznia  2019 r. dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zapraszamy do udziału w 27 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Dnia 14 listopada 2018 r.  klasy VI - VIII wzięły udział w quizie patriotycznym "Kocham Cię, Polsko", kończąc w ten sposób obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dnia 9 listopada 2018 r. swoimi wiadomościami nt. naszej ojczyzny wykazywali się uczniowie klas I - V. Okazało się, że świetnie znają słowa hymnu, symbole narodowe czy najważniejsze wydarzenia z historii naszego kraju.

W związku z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczynamy szkolne obchody tego święta.
Zaczynamy już w piątek 9 listopada 2018 roku.

W dniach 5-6 listopada 2018 roku w naszej szkole odbyło się „Święto Jabłka”. Impreza miała na celu propagowanie zdrowego odżywiania oraz integrację uczniów klas I-VIII.

Dnia 26 października 2018 r. uczniowie klas I-III rozpoczęli projekt KINO SZKOŁA. Jak zwykle projekcja filmowa rozpoczęła się prelekcją.