Życie szkoły

W tym tygodniu nasza szkoła włącza się w ogólnopolską akcję KARTKA DLA MEDYKA. W dzisiejszych czasach praca medyków – lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych jest niezwykle ważna i odpowiedzialna, ale także bardzo niebezpieczna.

Dla wszystkich uczniów naszej szkoły proponujemy zabawę - origami. Wykonaj dowolne origami, co tylko chcesz - może to być całe zoo, jedno zwierzę, kwiatek, origami modułowe, origami kołowe i inne.

Jako pierwsza szkoła w Sosnowcu podjęliśmy decyzję, że od dnia 9 marca 2020 roku stajemy się szkołą bez dzwonków!

Informujemy, że z dniem 1 marca 2020 roku została zmieniona stawka żywieniowa.
Koszt posiłku będzie wynosił 3,80 zł, a nie jak dotychczas 3,50 zł.
Koszt posiłku w miesiącu marcu:22 dni x 3,80 zł = 83,60 zł

Klasa III b wraz z biblioteką szkolną w ramach Międzynarodowego Projektu „Piękna nasza Polska cała” organizuje zbiórkę książek polskich autorów , które zostaną wysłane do naszych rodaków mieszkających na Białorusi. Książki można przynosić do 20 marca do biblioteki szkolnej.

To jest Plastuś - malutka pocieszka, co w piórniku bardzo lubi mieszkać i każdemu życzy jak najlepiej, kto go tylko potrafi ulepić!

Dzisiaj, 26 luty 2020 rok, to  kolejny dzień zmagań z próbnymi egzaminami. Zobaczy jak poradzą sobie uczniowie klas ósmych z „królową nauk”?!

Dnia 25 lutego 2020 roku uczniowie klas VIII rozpoczęli swoje trzydniowe zmagania z próbnymi egzaminami ósmoklasisty.

Szczęść Boże! Dzisiaj w imieniu społeczności Szkoły Podstawowej nr 8 im. Karola Wojtyły w Sosnowcu otrzymaliśmy darowiznę na kwotę 750,00 zł w ramach akcji "wyślij pączka do Afryki 2020".

Dnia 24 lutego 2020 roku uczniowie klas I- III poszli do Muzy na bezpłatny spektakl "Zimowa kraina", podczas którego kręcony był materiał reklamowy na potrzeby Stowarzyszenia Twórców Sztuki Passionis.

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu. Nasza szkoła przyłączyła się do tego wydarzenia.

Dnia 21 lutego uczniowie klas najmłodszych uczcili Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole pisząc dyktanda i ćwicząc kaligrafię.

W naszej szkole dziś dobro pączkuje! Dziękujemy wszystkim za ogromne serca i za apetyt na pączki! Dzięki hojności Uczniów, Rodziców i Nauczycieli dla Fundacji Kapucyni i Misje przekazaliśmy 750 zł.

Uczniowie naszej szkoły sukcesywnie dostają dostęp do szafek szkolnych. Dzięki udziałowi w Młodzieżowym Grancie Obywatelskim, Radzie Rodziców oraz staraniom Pani Dyrektor uczniowie klas szóstych, siódmych oraz ósmych już korzystają z szafek.

Dnia 19 lutego 2020 roku w ramach projektu KinoSzkoła uczniowie klas I-III uczestniczyli w seansie filmowym pt. "Był sobie człowiek". Na wstępie była oczywiście lekcja, której  tematem był problem: "Jak czuje się człowiek odrzucony przez grupę?"

Dnia 18 lutego 2020 roku klasy siódme uczestniczyły w przedstawieniu „Zemsta” w Teatrze Zagłębia. Wszystkie klasy zajęły miejsca na balkonie skąd doskonale widzieliśmy scenę.

Co to znaczy mieć zdrowe poczucie własnej wartości? Co to jest samoocena? Jak akceptować siebie i innych?

W dniu 12 lutego zainteresowani uczniowie klas siódmych i ósmych brali udział w warsztatach decoupage, organizowanych przez Technikum nr 1 Ekonomiczne, w ramach warsztatów "AKADEMIA PASJI". Na stronie CKZIU znajduje się relacja z tego wydarzenia.

Dnia 6 lutego uczniowie klas ósmych pod opieką p. Anny Żyły uczestniczyli w dniach otwartych „ Czas na zawodowców” w Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska  w Sosnowcu.

W dniu 6 lutego 2020 z pieniędzy zebranych podczas Jesiennej Zbiórki Makulatury - zakupiliśmy potrzebne przybory sportowe ...

Skromnie ale jest !!!

Pozdrawiam Osman Sebastian