Od 12 listopada 2018 r. do 28 lutego 2019 r. członkowie Eco Erasmus+ Clubu uczestniczyli w innowacyjnym projekcie naukowo-badawczym ClairCity i towarzyszącym mu konkursie zatytułowanym „Moje miasto, moja szkoła, mój dom”.

Dziewięcioosobowy zespół członków Eco Erasmus+ Clubu z powodzeniem uczestniczył w tworzeniu wizualizacji interaktywnego miasta ClairCity. Możecie ją zobaczyć klikając wizualizacja miasta .Celem konkursu było zaangażowanie uczniów w działania, które pozwolą stworzyć przyjazne dla zdrowia środowisko z niską emisją dwutlenku węgla oraz będą służyły temu, aby ich miasto, szkoła i dom uzyskały miano „zdrowych”.

Udział w konkursie był wykorzystaniem naszej wiedzy i umiejętności, które nabyliśmy w trakcie realizacji projektu Erasmus+ “There is no planet B: Stop climate change”.     Konkurs pozwolił nam dostrzec, jakie znaczenie mają nasze lokalne działania i jaki wpływ na nasze miasto mają decyzje podejmowane dzisiaj.

Udział w projekcie umożliwił nam podjęcie decyzji o zmianach, jakie należy wprowadzić, aby Sosnowiec były „zdrowszy”, powietrze czystsze, a emisja dwutlenku węgla niższa.

Głównym celem projektu ClairCity jest zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza i emisji dwutlenku węgla. Projekt ClairCity jest finansowany ze środków Unii Europejskiej.

A to kilka szokujących faktów o Sosnowcu. Czy wiecie, że ...