1 września 2016 roku nasza szkoła rozpoczyna realizację projektu  w ramach programu UE Erasmus+ zatytułowango "There is no planet B. Stop the climate change." Praca w projekcie będzie trwać dwa lata - do 1 sierpnia 2018r. i skupi się wokół takich tematów jak:

 • zmiany klimatyczne,
 • globalne ocieplenie,
 • efekt cieplarniany,
 • zagrożone gatunki i polarna czapa lodowa,
 • patrzymy w przyszłość i jesteśmy eco friendly,
 • wykorzystywanie odnawialnych i nieodnawialnych źródeł energii.

Będziemy podejmować w szkole wiele działań aby podnieść świadomość ekologiczną, na trwałe zmienić nasze przyzwyczajenia i stać się bardziej eco friendly. Pokażemy Wam, że bycie eco, wbrew pozorom, wcale nie jest takie trudne i nie wymaga od nas wielkiego zaangażowania. Wystarczy przecież zmienić kilka nawyków, aby stać się ekspertem w dbaniu o środowisko. Wprowadzenie małych zmian ma ogromny wpływ na środowisko, w myśl zasady: „ Myśl globalnie, działaj lokalnie.”

Postaramy się stać eco friendly schools wspólnie z naszymi pięcioma szkołami partnerskimi :

 • St. Columba's Roman Catholic Primary School - Wallsend - Wielka Brytania
 • Radviliškio Vaižganto progimnazija - Radviliskis - Litwa 
 • Osnovna škola Bartola Kašića - Vinkovci - Chorwacja
 • Istituto Comprensivo Statale Ettore Sacconi - Tarquinia - Włochy
 • Gångvikens skola - Sundsvall - Szwecja

Projekty realizowane w ramach akcji 2 „Partnerstwa strategiczne” polegają na międzynarodowej współpracy placówek edukacyjnych, władz oświatowych i innych organizacji zajmujących się edukacją szkolną. Celem działań powinno być wprowadzenie długofalowych zmian, innowacji i dobrych praktyk wszędzie tam, gdzie jest to niezbędne do zapewnienia wysokiej jakości kształcenia. W szczególności chodzi o zwiększanie osiągnięć młodych ludzi (szczególnie tych zagrożonych przedwczesnym opuszczeniem szkoły lub z niskim poziomem umiejętności podstawowych), a także o podnoszenie jakości wczesnej edukacji i opieki oraz rozwijanie i wzmacnianie kompetencji zawodowych nauczycieli.

Erasmus +

Program europejski na lata 2014 -2020
Sektor:  Edukacja szkolna
Akcja 2. Partnerstwa strategiczne dla edukacji szkolnej
Akcja kluczowa : Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk
Tytuł projektu: “There is no planet B. Stop the climate change.”