W dniach 7 - 8 czerwca 2017 r. klasa VI c aktywnie zwiedzała Wrocław. Bogaty program wycieczki obejmował przejazd do Wrocławia pociągiem IC, zwiedzanie z przewodnikiem Rynku – Ratusza, Pręgierza, Placu Solnego, Kościoła św. Elżbiety z kamieniczkami „Jaś i Małgosia", ul. Odrzańskiej – Stare Jatki Miejskie – Pomnika Zwierząt Rzeźnych, Uniwersytetu Wrocławskiego, Zakładu Ossolińskich, Ostrowa Tumskiego - Katedry i placu katedralnego, Panoramy Racławickiej, rejs statkiem po Odrze z Przystani Kardynalskiej na wyspie Piasek przez Śluzę Szczytniki do Przystani Zwierzynieckiej przy Moście Zwierzynieckim, Hali Stulecia z dziennym i wieczornym pokazem fontann, ogrodu japońskiego, ZOO i Afrykarium. Całość urozmaiciła nam zabawa w poszukiwanie krasnali, które są znakiem rozpoznawczym tego miasta.​ 

Relacja fotograficzna: