4 marca 2024 r.  ósmoklasiści wzięli udział w warsztatach dla klas ósmych "Akcja integracja klas ósmych" w ramach projektu społecznego #PonadpodstawowySukces i Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii #ZwolnienizTeorii, w ramach której uczniowie i uczennice sami realizują projekty społeczne.

Zdobywają przy tym praktyczne umiejętności potrzebne na rynku pracy, uczą się zarządzania, pracy zespołowej, komunikacji i rozwiązywania problemów oraz zdobywają międzynarodowe certyfikaty pomocne przy szukaniu pracy lub rekrutacji na studia.

Nasi starsi koledzy z VI LO im. J. Korczaka   i II LO im. Emilii Plater opowiedzieli nam o procedurach rekrutacyjnych do szkół ponadpodstawowych, przekonywali nas, że zawsze trzeba  rozwijać swoje pasje, jak przydają się dodatkowe umiejętności w naszym przyszłym ponadpodstawowym życiu.
Na własnym przykładzie opowiedzieli o ich wyboistych drogach wyboru oraz jak poradzili sobie ze stresem i rodzicami 😉
Warsztaty w ramach Ponadpodstawowy sukces mają celu pomoc uczniom szkół podstawowych w doborze szkoły średniej i zaadaptowaniu się w nowym środowisku szkolnym. Poznanie sposobów na poradzenie sobie z presją i stresem związanym z egzaminami, a także "przeskokiem" odczuwalnym w pierwszym roku.
Zapraszamy do odwiedzenia Facebooka i subskrybowania kanału na YouTube.
Znajdziecie tam Wasze opowiadania, które dzisiaj wspólnie napisaliście.

Piękna i wartościowa akcja!

Ósemkowicze bardzo dziękują za cenne rady i wsparcie 🥰