Nasza szkoła po raz drugi przystąpiła do programu edukacji filmowej „Filmowe drogowskazy” realizowanym przez fundację KinoSzkoła.

Tematy prelekcji oraz dobór filmów powstały w oparciu o treści podstaw programowych nauczania przedmiotów: etyka, edukacja społeczna, wiedza o społeczeństwie, wychowanie do życia w rodzinie, a także na podstawie autorskich projektów profilaktycznych.

Zarówno uczniowie klas 1-3, jak i 4-6 mają za sobą uczestnictwo w pierwszych projekcjach, które w tym roku odbywają się w sali widowiskowo –koncertowej „Muza”.

W listopadzie obejrzeliśmy film o przyjaźni pt: „Ernest i Celestyna” oraz „BFG”, czyli „Bardzo Fajny Gigant” o tym, jak sobie radzić z ośmieszaniem i odrzuceniem.

W grudniu uczniowie klas starszych w poruszającym filmie „Oskar i pani Róża” poszukiwali tego, co w życiu naprawdę ważne.

W styczniu zastanawialiśmy się na podstawie filmu „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Sekret rodziny von Brom” czy warto oszukiwać innych?

W lutym odkrywaliśmy, że odwaga i wiara w siebie pozwolą osiągnąć wszystko, czego pragniemy, co pokazali bohaterowie filmu „Daleko na północy”.

Przed nami jeszcze kilka projekcji. Jesteśmy przekonani, że równie ciekawych i wzbogacających, jak te do tej pory.

Relacja fotograficzna: