Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 mieści się w Sosnowcu przy ulicy Piłsudskiego 114 w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3, telefon: 32 266 14 71, strona internetowa: www.poradnia.sosnowiec.pl.

Rejon działania poradni obejmuje następujące dzielnice Sosnowca: Sosnowiec Centrum, Pogoń, Stary Sosnowiec, Milowice, Jęzor, Dębowa Góra, Sielec.

Z pomocy poradni mogą korzystać: dzieci i młodzież; ich rodzina i opiekunowie, nauczyciele i wychowawcy szkół, przedszkoli i innych placówek edukacyjno-wychowawczych, pracownicy innych instytucji zajmujących się rodziną.

Celem poradni jest udzielanie dzieciom i młodzieży pomocy psychologiczno-pedagogicznej, w tym pomocy logopedycznej, pomocy w wyborze kierunku kształcenia i zawodu, a także udzielanie rodzicom i nauczycielom pomocy psychologiczno-pedagogicznej, związanej z wychowywaniem i kształceniem dzieci i młodzieży.

Spotkanie należy wcześniej umówić osobiście bądź telefonicznie. Zaleca się, żeby przy pierwszej wizycie w Poradni zabrać ze sobą wszystkie dotychczasowe wyniki badań lekarskich (np. wypisy ze szpitala, orzeczenia o niepełnosprawności) lub psychologicznych oraz Książeczkę Zdrowia dziecka. Konieczny jest numer PESEL dziecka.

OFERTA DLA UCZNIÓW
OFERTA DLA RODZICÓW

Poradnia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 - 19.00
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 - 15.30

 

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna