W dniu 5 listopada 2015 roku nastąpiło uroczyste otwarcie naszego wielofunkcyjnego boiska, wybudowanego w ramach I edycji Budżetu Obywatelskiego.

W oficjalnej uroczystości udział wzięli zaproszeni goście: Prezydent Miasta p. Arkadiusz Chęciński, pełnomocnik ds. oświaty p. Zbigniew Byszewski, naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Miasta p. Michał Mercik, dyrektor MZZL p. Joanna Sekuła, pracownik biura poselskiego posła Jarosława Pięty p. Anna Gzyl, radny Rady Miasta p. Tomasz Bańbuła, pan Artur Kaczmarek – pomysłodawca i autor projektu, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół, przedstawiciele Rady Rodziców oraz absolwenci naszej szkoły.

Po powitaniu zgromadzonych gości, uczniów i nauczycieli głos zabrali: Dyrektor Szkoły p. Małgorzata Jedlińska,  Prezydent Miasta p. Arkadiusz Chęciński i pan Artur Kaczmarek – pomysłodawca i autor projektu.

Ksiądz Andrzej Polit dokonał poświęcenia boiska, przypominając liczne związki ze sportem naszego patrona – Karol Wojtyły.

Następnie przedstawiciele uczniów złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, a uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: przewodniczący szkoły Wojtek Rzońca, Dyrektor Szkoły p. Małgorzata Jedlińska,  Prezydent Miasta p. Arkadiusz Chęciński i pan Artur Kaczmarek – pomysłodawca i autor projektu.

Po części oficjalnej rozpoczął się pierwszy, historyczny mecz na nowym boisku, w którym reprezentacja uczniów zmierzyła się z drużyną nauczycieli, wspieraną przez Prezydenta Miasta oraz pana Artura Kaczmarka i księdza.

Na zakończenie odwiedzili nas piłkarze pierwszoligowej drużyny Zagłębia Sosnowiec – Łukasz Sołowiej, Przemysław Mizgała i Michał Fidziukiewicz oraz dyrektor sportowy Robert Stanek. Zawodowi piłkarze włączyli się do meczu, a następnie przeprowadzili trening z naszymi młodymi sportowcami.

OBEJRZYJ FILM ---> Otwarcie boiska przy szkole

Relacja fotogaficzna: