Program realizowany był w czasie trwania zajęć szkolnych klasy IIa w październiku i listopadzie. Realizacją objętych było 29 uczniów.

W ramach programu odbyło się 7 spotkań:

  • „Co to jest zdrowie?”
  • „Od czego zależy nasze zdrowie?”
  • „Co i dlaczego szkodzi naszemu zdrowiu?”
  • „Co robi, gdy moje Zycie jest zagrożone?”
  • „Nie pal przy mnie, proszę"

podczas których dzieci uczyły się, co to jest zdrowie, jak o nie dbać, co należy robić, aby być zdrowym, jak prosić dorosłych, o to by dbali o zdrowie dzieci. Na wszystkich zajęciach była z dziećmi wiewiórka Wika, która przekazywała dzieciom różnorodne zadania. Dzieci wielokrotnie pracowały w grupach, rozwiązywały różnorodne problemy metodami aktywnymi. Były bardzo zaciekawione kolejnymi spotkaniami.

Program przyczynił się do tego, że w uczniach wzrosła świadomość potrzeby dbania o swoje zdrowie i nauczyły się, że trzeba zwracać uwagę dorosłym, aby nie palili w obecności dzieci, i aby też dbali o swoje zdrowie.

Wykonawca programu:
mgr Elżbieta Szyjka

Relacja fotograficzna z realizacji programu