Magia żywego słowa to konkurs recytatorski, który ma już bogatą tradycję w naszym mieście. Co roku, z dużymi sukcesami, biorą w nim udział uczniowie naszej  Szkoły. Do tegorocznej, XIII już edycji Konkursu, przystąpiła czteroosobowa delegacja uczniów klasy trzeciej.

I miejsce w kategorii uczniów klas I – III zajęła uczennica kl. III b – Helena Bachleda – Księdzularz, a wyróżnienia otrzymały: Beata Góralczyk z kl. III b oraz Kamila Cioch z kl. III b. Uczennice zostały przygotowane przez nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej – Agnieszkę Kołodziejczyk.

Uroczyste podsumowanie konkursu oraz rozdanie nagród odbędzie się w Wyższej Szkole Humanitas dnia 10 lutego o godz. 15.00.

Konkurs ten ma charakter eliminacji miejskich do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się niebawem. Uczennica Helena Bachleda – Księdzularz będzie reprezentowała w nim naszą Szkołę oraz miasto Sosnowiec.

Serdecznie gratulujemy Laureatkom Konkursu i trzymamy kciuki na dalszym etapie!