30 października obchodzimy Światowy Dzień Spódnicy. Badania archeologiczne wykazały, że pierwsze ubrania przypominające spódnice były znane już kilka tysięcy lat przed naszą erą. Były wykonywane głównie z trzciny lub ze słomy i nosili je również mężczyźni. Z czasem zarysował się wyraźny podział: panowie (za wyjątkiem Szkotów) przysposobili sobie spodnie, kobiety spódnice.

Spodnie, a przede wszystkim dżinsy, także zdominowały kobiece garderoby. Panie spódnice noszą sporadycznie, a jeśli już to latem, kiedy sprawiają najmniej problemów i nie trzeba do nich zakładać rajstop czy pończoch. Może właśnie dlatego Dzień Spódnicy przypada na chłodny jesienny dzień?

Nawet, jeśli na co dzień za spódnicami nie przepadasz 30 października (28 X – w szkole) zrób wyjątek. Niech twoje ulubione spodnie odpoczną i ustąpią miejsca bardziej kobiecej części garderoby, w końcu Światowy Dzień Spódnicy trzeba należycie uczcić! Światowy Dzień Spódnicy, zwany też dniem kobiecości, stanowi doskonałą okazję, żeby wyglądać inaczej niż zwykle.

 

Dzień spódnicy