Samorząd Uczniowski zachęca wszystkich do udziału w akcji zbierania zakrętek oraz baterii. Celem akcji jest pomoc chorej Marcie.

Marta ma 14 lat, jest wiecznie uśmiechnięta, bardzo ufna, ciekawa świata, energiczna. Jako chorobę pierwotna stwierdzono złe unerwienie jelit, konsekwencją tego jest wycięcie prawie całego jelita grubego. W trakcie zabiegu wejścia centralnego doszło do niedotlenienia mózgu. Następnie pojawiła się u Marty padaczka oraz poszczepienne Polio. Marta ma również zaćmę na obu oczach, dużą niedowagę, opóźnienie rozwoju. Nie mówi (sylabizuje), nie chodzi samodzielnie, potrzebuje całodobowej opieki.

Marta jest pod opieką fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko”, gdzie ma założone swoje subkonto.

Pieniążki ze sprzedaży nakrętek oraz baterii przeznaczone są na koszt leczenia i rehabilitację Marty.

Podziękowanie Mamy Marty za pomoc.