Już od 30 stycznia 2017 roku troje uczniów naszej szkoły: Anna Kopytko VIc, Maria Jabczyńska VIc i Wiktor Bożek VIc rozpocznie zmagania w dziewiątej edycji Międzyszkolnego Internetowego Konkursu wiedzy o Wielkiej Brytanii i pozostałych krajach angielskiego obszaru językowego "UKisOK" dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego.

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 34 im. Mikołaja Kopernika w Katowicach. Konkurs trwa aż piętnaście tygodni! Począwszy od  pierwszego poniedziałku po feriach czyli od 30 stycznia 2017r., codziennie rano o godzinie 7.00, na specjalnie w tym celu utworzonej stronie internetowej konkursu ukazywać się będą dwa pytania, z których pierwsze bezie dotyczyć Zjednoczonego królestwa, a drugie pozostałych krajów anglojęzycznych. Uczestnicy mają czas do godziny 22.00 aby udzielić odpowiedzi na pytanie w danym dniu, niezależnie czy jest to sobota czy niedziela! Odpowiedzi będą sprawdzane w ciągu najbliższych 1-3 dni, a punkty systematycznie zamieszczane w tabeli na stronie internetowej konkursu. W każdym tygodniu pojawi się 15 pytań (14 pytań dziennych i jedno ukryte pytanie bonusowe).

W tegorocznej, dziewiątej edycji, wprowadzono zmiany w regulaminie konkursu. Teraz konkurs będzie się składać z piętnastu etapów tygodniowych. Pierwszych pięć etapów będzie miało charakter eliminacyjny i ich zadaniem będzie wyłonienie grupy czterdziestu uczestników, którzy walczyć będą o zwycięstwo w kolejnych dziesięciu etapach.

Eliminacje będą przebiegały według następującego schematu:

  • w pierwszym etapie biorą udział wszyscy zgłoszeni uczestnicy;
  • do drugiego etapu zakwalifikowani zostają ci uczestnicy, którzy stracili w pierwszym tygodniu maksymalnie trzy punkty;
  • do trzeciego etapu zakwalifikowanych zostaje stu uczestników (według liczby zdobytych punktów. Jeżeli na ostatnim kwalifikującym miejscu znajdzie się więcej niż jeden uczestnik, do kolejnego etapu przechodzą wszyscy)
  • do czwartego etapu zakwalifikowanych zostaje osiemdziesięciu uczestników;
  • do piątego etapu zakwalifikowanych zostaje sześćdziesięciu uczestników;
  • do szóstego etapu zakwalifikowanych zostaje czterdziestu uczestników.

Uczestnicy ci przez dziesięć tygodni walczą o zwycięstwo w konkursie.

Zachęcam pozostałych uczniów do odwiedzenia strony konkursu, znajdziecie tam wiele informacji i ciekawostek o UK i nie tylko, które wzbogacą waszą wiedzę. Kto wie, może za rok to Wy weźmiecie udział w tym konkursie? Tymczasem, całym sercem wspieramy i kibicujemy naszym odważnym uczestnikom!!!

Ania, Maria & Wiktor GO FOR IT !

UKisOK 2017