9 czerwca 2017 r. dwie uczennice z klas szóstych Emilia Nankiewicz i Karolina Piekarczyk wzięły udział w drugiej edycji międzyszkolnego konkursu czytelniczo literackiego dla uczniów szkół województwa śląskiego "LEGO ergo SUM". Tegoroczny konkurs odbył się pod hasłem "Z Rickiem Riordanem w krainie bogów i faraonów".

Uczennice z chęcią podjęły wyzwanie jako, że są fankami Kronik Rodu Kane - serii 3 książek fantasy autorstwa Ricka Riordana. Trylogia, oparta na egipskiej mitologii, opowiada historię rodzeństwa, które musi ocalić świat przed zagładą jaką niesie Chaos. "Wojna, miłość, poświęcenie oraz dawka dobrego humoru sprawią, że nie przejdziecie obok tej serii obojętnie" zachwalają książkę Emilka i Karolina.

Głównymi bohaterami całej serii jest rodzeństwo - Carter i Sadie, którzy oderwani od swoich codziennych zajęć dowiadują się, że egipscy bogowie to nie żadne bajki ale coś większego, a ich rodzina jest wyjątkowa. Zmuszeni są do misji ratowania świata, jednak na drodze ku zwycięstwu spotykają wiele przeszkód, niekiedy wydające się nie do przejścia.

Podczas ceremonii wręczenia nagród mieliśmy okazję zobaczyć bardzo zabawne przedstawienie przygotowane przez uczniów SP 34 w Katowicach pt.: "Klątwa Tutanchamona, czyli ostatnia przygoda w pustyni i w puszczy". Przedstawienie nawiązywało nie tylko do trylogii Riordana ale również innego bardzo dobrze nam znanego dzieła literackiego.Uśmiech

Przedstwienie można zobaczyć TUTAJ.

 

LEGO ergo SUM